Hakkımda

Prof. Dr. Bülent Berker - Kadın Hastalıkları, Jinekolojik Cerrahi, Doğum, Kısırlık ve Tüp Bebek Uzmanı - prof dr bulent berker hakkimizda
_

Prof. Dr. Bülent BERKER

_

Ben Profesör Doktor Bülent Berker,

İlköğretim ve lise eğitimimi Ankara’da Özel Yükseliş Koleji’nde tamamladım, liseden okul birincisi olarak mezun oldum. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi ingilizce eğitim veren Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra 1995-2000 yılları arasında halen de görev yaptığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi tamamladım.

 

Ankara Tıpda uzman olarak çalışırken TÜBİTAK’dan kazanmış olduğum burs sayesinde 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri Stanford Üniversitesi Tıp Merkezinde çalışma fırsatı buldum. Burada o zaman henüz ülkemizde çok yaygın olmayan ileri düzey kapalı yani endoskopik cerrahi, üreme endokrinolojisi, tüp bebek uygulamalı ve kısırlık tedavileri ve üremeyi koruyucu cerrahiler konusunda uzun bir süre çalıştıktan sonra tekrar ülkeme döndüm.

 

2006 yılında Doçentlik, 2011 yılında da Profesörlük ünvanlarını aldım.

 

Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda akademik çalışmalarımı sürdürmekteyim, hastalarımı kendi muayenehanemde görüyorum.

 

Branşımla alakalı çeşitli uzmanlık derneklerinde görevler yaptım ve yapmaktayım. Uzun yıllar Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) ve Endometriozis ve Adenomyozis Derneği Yönetim kurulu üyeliği yaptım, Jinekolojik Endoskopi Derneği 2. Başkanıyım.

 

Amerikan ve Avrupa üreme tıbbı ve cerrahisi aktif üyesiyim. Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde yayımlamış olduğum üçyüzden fazla makalem ve çok sayıda kitap bölümüm ile akademik çalışmalarımı sürdürmekteyim.

 

Tıp dışında tarihe çok meraklıyım, özellikle dönemsel karşılaştırmalı tarih çok ilgimi çekiyor.

 

Fırsat buldukça da yurtiçi ve yurtdışı doğal yaşamı tanıma aktivitelerine katılıyorum. Sosyal medya da ilgimi yoğunlaştırdığım konulardan birisi. Düzenli olarak hastalarımı bilgilendirmek amaçlı yazılar yazıyorum.

 

BİLİMSEL DERNEK VE KURUMLARDA ÜYELİKLER

  • Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) (Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Endometriozis ve Adenomyozis derneği (Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Society of Laparoendoscopic Surgeons (SLS) (Amerikan Endoskopi Derneği)
  • Türkiye Jinekoloji ve Obstetrik Derneği
  • Jinekolojik Endoskopi Derneği
  • Türk-Alman Jinekoloji Derneği

Doktora Sor